مرداد 11, 1396 نوشته شده توسط 

خانواده ی مهدوی من

خانواده کوچک ترین نهاد اجتماعی است که نقش بالنده و اساسی در تکوین جامعه دارد. لذا برای تشکیل یک جامعه زمینه ساز ابتدا باید زیرساخت های آن را در خانواده ایجاد نمود.

در حقیقت خانواده بعنوان مؤثرترین عامل ترویج فرهنگ در جوامع نقش اساسی را در زمینه سازی و نیل به حکومت جهانی مورد آرزوی همه منتظران منجی بشریت داراست.

 

 

گفتی است که خانواده زمینه ساختارهای هویتی و عاطفی جامعه فردا را مهیا می نماید از طرفی در زندگی امام عصر و خصوصیات او ،محبت محوری حرف اول را می زند لذا خانواده ای که در آن تک تک اعضا پیوند عمیق عاطفی و قلبی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دارند می تواند زمینه ساز جامعه مهدوی شود.

 

ابتدا باید پدر بعنوان متولی اصلی امر مدیریت خانواده و مادر بعنوان سکاندار تربیت فرزندان به معرفت و محبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف رسیده و با سازکارهای تربیت نسل منتظر آشنا شوند. در فصل بعد بصورت مجزا و مفصل به وظایف و نقش مهم مادران در این امر پرادخته ایم.در این بخش به بررسی برکات محوریت یافتن فرهنگ مهدویت در خانواده و در واقع خانواده مهدوی خواهیم پرداخت.

227

برای تو...

جمعه ها طبع من احساس تغزل دارد
ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد
بی توچندیست که درکارزمین حیرانم
مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد
شاید این باغچه ده قرن به استقبالت
فرش گسترده و در دست گلایل دارد

درباره‌ی استاد

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالکریم حسینی؛ متولد 1350

استاد و مبلغ مباحث مهدویت در حوزه های علمیه، دانشگاه ها، مدارس، مساجد، نهادها و ارگان های مختلف و همچنین از مبلغین بین المللی می باشند که در کشورهای گوناگون ازجمله: آلمان، استرالیا، انگلستان، هلند و... تجربه تبلیغ دارند، همچنین در تولید محتوایی برنامه های رادیویی و تلویزیونی مهدویت و احکام نیز همکاری بسزایی دارند. تحصیلات استاد، معادل کارشناسی ارشد در رشته مهدویت و معادل دکتری در فقه و اصول است.

abdolkarim hoseini